Türkiye'nin Heryerinden! 444 9 789

Hakkımızda

Hakkımızda

Kızılca Plastik AŞ, 1992 yılında gıda sektöründe hizmet vermek amacıyla plastik taşıma ve depolama kasaları üretimi yapmak üzere Finike-Antalya’da kurulmuştur. Türkiye’de plastik kasa sektörünün öncü firmalarından olan Kızılca Plastik AŞ, kaliteli üretim ve kaliteli ürün çeşitliliği ilkesini koruyabilmeyi başardığı için bugün 23 yıllık tecrübesiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Çeşitli plastik ürünleriyle; gıda, sanayi, ziraat, tarım ve hayvancılık gibi çeşitli sektörlere yönelik üretim yaparak Türkiye'de yıllar süren ciddi atılımlar sonucunda sektörün lider kuruluşu olmayı başarmıştır. Bu sektörlere yönelik üretimlerini; Finike-Antalya, Serik-Antalya, Mersin, Eğirdir-Isparta, Demirtaş-Bursa’daki, toplam alanı 100.000 m2'yi bulan üretim tesislerinde gerçekleştirmektedir.

Plastik kasa sektörünün öncü firmalarından olan Kızılca Plastik AŞ, 1992 yılında gıda sektöründe plastik taşıma ve depolama kasaları üretmek amacı ile Finike/Antalya’da 10.000m2 kapalı, 60.000 m2 açık alana kurulmuştur. Artan iş hacmi ile birlikte firmamız, ikinci fabrikasını 1998 yılında Mersin’de 7.000 m2 kapalı ve 3.000 m2 açık alanda, üçüncü fabrikasını 2006 yılında Eğirdir/Isparta’da 2.000 m2 kapalı ve 2.000 m2 açık alanda ve 2008 yılında Demirtaş/Bursa’da 2.000 m2 kapalı ve 6.000 m2 açık alanda dördüncü fabrikasını üretim zincirine eklemiştir. 

Geniş ürün yelpazesi ile üretimde yüksek kalite ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan, firmamızı diğer firmalardan ayıran en önemli özelliklerinden biriside, müşteri taleplerine hızlı ve etkin bir şekilde cevap verebilmesidir. Zamanında üretim ve zamanında teslim politikasını benimseyen firmamız bu amaç doğrultusunda Hatay ve Malatya’da sezonluk fabrikalarıyla müşterilerimizin hizmetindedir.

Uzman kadrosu, 23 yıllık tecrübesi ve bilgi birikimi ile Kızılca Plastik kendi kalıplarını da kendisi üretmektedir. Bu nedenle firmamız yoğun müşteri taleblerine rahatlıkla cevap verebilmekte ve aynı zamanda yeni tasarımlar talep eden müşterilerini bekletmeden onların ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmektedir. 

Ayrıca, Kızılca Plastik kalitesi ve özgün kalıp tasarımlarıyla yurtiçinde ve yurtdışında kalıp sektöründe de aranılan bir marka olmayı başarmıştır. Firmamız yoğun bir şekilde Asya, Avrupa ve Ortadoğu’ya kalıp ihracatı gerçekleştirmektedir.

Doğal kaynaklarımızın daha verimli kullanılması ve ülke ekonomisine tekrar kazandırılması hususunda plastik geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu anlayan Kızılca Plastik tecrübeli ve çevreye duyarlı kadrosu ile 1994 yılında geri dönüşüm tesisini açmıştır.